$article->name

Viete, čo je púdrové obočie?

Prebúdzajte sa ako skutočná kráľovná, krásna a upravená bez námahy!

 

Permanentný mejkap nie je žiadna novinka, no máme pre vás inovatívnu techniku. Viete, čo je púdrové obočie?


Púder namiesto čiarky.

Čoraz viac dám oceňuje pohodlie permanentné­ ho mejkapu. Teda kozmetickej procedúry, počas ktorej sa do druhej a tretej vrstvy pokožky aplikujú špeciálnym tetovacím prístrojom so sterilnou ihlou mikropigmenty asi do hĺbky 0,3 – 0,6 mm. Tetujú sa očné linky, kolorujú pery a upravuje obočie.

Čo však treba vedieť, než sa rozhodnete pre túto poslednú procedúru?

 


Nová púdrová technika PMÚ dokáže vytvoriť maximálne prirodzené plné obočie a je vhodná pre všetky typy pleti, aj pre tú zrelšiu.


Problémové čiarky

O tetovaní obočia sme sa porozprávali s profesionálnou tetovačkou Miriam Madovou. Na aké riziká upozornila? „Napríklad dnes tak veľmi vyhľadávaná čiarkovaná technika nie je vhodná pre každý typ pleti.

Stáva sa, že niektoré ženy sú sklamané, pretože farba nechytá, hnedé čiarky sú fialové a podobne.“ Podľa Miriam čiarkované obočie síce vytvára dojem prirodzených chĺpkov, keďže ho však tvoria čiarky, pri čiarkovanej microblading technike (ručné tetovanie čepieľkami) hrozí zjazvenie kože.

Podľa Miriam je nevýhoda aj to, že veľmi krátko vydrží a chýba plnosť farby. „Často môže pôsobiť drsne a umelo. Ide o staršiu metódu, ktorú v dnešnej dobe pomaly nahrá­dza inovatívna metóda púdrového obočia.‘‘

 

 

Po zákroku má obočie podobný vzhľad, ako keby bolo pudrované očným tieňom.

 

Púdrový efekt

O čo ide? „Technika čiarkovaného obočia nahrádza chý­bajúce časti obočia čiarkami, púdrové obočie je akoby sa pigment do pokožky rozprášil a ten sa niekoľkonásobne do pokožky opakovane vrství, okrem tvaru dodá krásnu a prirodzenú farebnú líniu obočia.

Keďže ide o veľmi jemné tetovanie obočia, nevytvárajú sa veľké chrastičky, preto je aj proces hojenia veľmi rýchly," opisuje výhody M. Madová. 

 

Dodáva, že púdrová technika je výnimočná aj tým, že je maximálne vhodná pre všetky typy pleti, i pre tú zrelšiu. Dá sa ňou dosiahnuť krásna línia obočia bez ostrých kontúr a bez dojmu prísneho vzhľadu.

 

 

Je všeobecne známe, že upravené obočie je základom dobre vyzerajúcej tváre. O permanentnom mejkape sa už toho napísalo veľa, ale málo o technikách tetovania...Dámy by mali vedieť, že vyhľadávaná čiarkovaná technika nie je vhodná pre každý typ pleti. Potom sa stáva, že sú niektoré dámy sklamané, farba nechytá, hnedé čiarky sú alové a tak ďalej...

 

 

Púdrové verzus čiarkované obočie

Prečo je lepšie púdrové?
- úplne bezbolestné
- ideálne pre zrelú pleť
- vhodné na všetky typy pleti
- rýchle hojenie, minimálne chrastičky
- absolútne prirodzená línia obočia
- namiešanie farby na mieru, ktorá ladí s vlasmi, tónom pleti

Microblading, čiarkované obočie
- bolestivejšie
- nie je vhodné na každý typ pleti
- veľmi krátka výdrž po tetovaní
- ťažko sa odhaduje hĺbka vpichu, čo spôsobuje zjazvenie pokožky
- častejšie treba robiť korekcie

 

Kde mi urobia permanentné obočie najlepšie?

Permanentné obočie je jednou z  predností salónov krásy a skrášľovacích štúdií. V Pemanent-beauty.sk vám pani Miriam Madová vyčaruje na  tvári krásne púdrové obočie presne podľa typu a tvaru vašej tváre. Farbu a tvar obočia si v spolupráci s pani Madovou vyberiete presne na mieru po konzultácii.

Ak by sa vám predsa len zdalo obočie málo, v Pemanent-beauty.sk vám vytvoria aj nádherné očné linky alebo veľmi žiadané a momentálne čoraz trendovejšie kolorované pery. Rúž a ceruzku na oči potom môžete vyhodiť, pretože ich už viac nebudete potrebovať.

 

 

Chcete ho?

Na permanentný mejkap musíte mať aspoň 18 rokov, ak ste mladšia, je nutný súhlas rodiča.
Treba byť zdravá, nebrať lieky podporujúce krvácanie a antibiotiká.
Dvanásť hodín pred tetovaním nesmiete piť alkohol a aspoň dve hodiny pred tetovaním kávuKedy nie je vhodný permanentný make-up?

alergia na anestetiká n cukrovka n tehotenstvo n porucha imunity n ochorenie štítnej žľazy n počas menštruácie n po chemoterapii najskôr o 6 mesiacov n znížená zrážavosť krvi n návšteva solária tesne pred tetovaním n autoimunitné ochorenia

 

 

Ako na to?

Dôležité je vybrať si osvedčený salón s pozitívnymi referenciami. Zbaviť sa nevydareného tetovania nie je žiadna slasť… Skúsená vyškolená tetovačka vyčaruje krásne púdrové obočie presne podľa typu a tvaru tváre. Farbu a tvar obočia si v spolupráci s ňou vyberiete presne namieru.

„Ak by sa klientke predsa len zdalo obočie málo, môžem jej vytvoriť aj očné linky alebo veľmi žiadané amomentálne čoraz trendovejšie kolorované pery. Rúž a ceruzku na oči potom môžete jednoducho vyhodiť, lebo ich už viac nebudete potrebovať,“ vraví M. Madová s úsmevom.

 

 

 

 • Obchodné meno: Iplatforma s.r.o.
 • Sídlo: Klokoč 28, 962 25
 • IČO: 47387874
 • DIČ: 2023849080
 • Účet: 2943010051/1100
 • Klokoč 1, 962 25
 • info@kvalitnesluzby.sk
 • +421 918 698 248

 • Okr. súd Banská Bystrica,
  odd. Sro, vl. č. 24823/S